دسته‌ها
اخبار

مفتول سیاه مفتول سیاه قیمت سیم آرماتوربندی گروه تولیدی بازرگانی فولاد صنعت | fouladgostar

بنابراین در مقایسه با ساختار کروی، انعطاف پذیری ساختار پرلیت کمتر و سختی آن بیشتر است. این شرکت این توانایی را دارد که مفتول های سخت صنعتی را در صورت لزوم با استفاده از کوره های ویژه آنیل با دمای ۸۰۰ تا ۹۰۰ درجه سانتی گراد و در شرایط خلاء حرارت داده و بصورت مقتول آنیل شده در اختیار سفارش دهندگان قرار دهد. آنیلینگ در متالورژی و علم مواد یک عملیات حرارتی می باشد؛ که باعث تغییراتی در خواص فیزیکی و شیمیایی فلزمیگردد.

مفتول سیاه چگونه تولید می شود ؟

دما های بحرانی مابین دما های ذکر شده  تا حدودی تحت تاثیر عناصر آلیاژی در فولاد ها تغییر می کند. بنابراین به طورکلی در عملیات آنیل کامل، فولاد های هیپویوتکتویید را در ناحیه تکفازی آستنیت و فولاد های  هایپریوتکتویید در ناحیه دو فازی آستنیت-سمانتیت حرارت می دهند. شما می توانید مطلب کاربردی چگونگی تشخیص کارخانه سازنده میلگرد را نیز در سایت مشاهده نمایید. سیم های مفتولی بسیار مقاوم اند‌،این نوع سیم بسیار پر کاربرد اند. سیم های مفتولی انواع مختلفی دارند که از هر کدام از آن ها برای یک کاری استفاده می‌شود که جنس بسیار خوبی دارند.

کاربردهای آنیل کردن یا آنیلینگ

مفتول سیاه مفتول سیاه قیمت سیم آرماتوربندی گروه تولیدی بازرگانی فولاد صنعت | fouladgostar

شما می توانید محصولات فولادی مورد نظر خود را از این مجموعه سفارش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استعلام قیمت مقاطع فولادی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. از این رو به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید و با شماره تلفن های موجود تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید در شبکه های اجتماعی ما نظیر کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام عضو شوید.

در اثر آنیل شدن، ترکیبات شیمیایی مفتول تغییر نمی کند ولی در عوض خواص مکانیکی آن بدین صورت عوض می شود که درصد ازدیاد طول افزایش می یابد ولی در مقابل از مقاومت کششی آن مقداری کاسته صنایع مفتولی فولاد گستر می شود. این نوع گره برای میلگردهایی که قطر زیادی دارند و نیاز است به خوبی مهار شوند، همچنین برای میلگردهایی که نقاط اتصال محدود دارد مناسب است. گره زدن به روش صلیبی به خوبی میلگردها را تثبیت می کند و استحکام آن ها را بالا می برد. سیم آرماتوربندی علاوه بر انعطاف بالا، به دلیل مقاومتی که در برابر خوردگی و زنگ زدگی از خود نشان می دهد دوام بالایی نیز دارد. یکی از ویژگی های سیم آرماتوربندی این است میتواند میلگردها را درون بتن متصل نگه دارد به طوری که هیچ لغزشی نداشته باشند و براساس نقشه ی طرح شده ثابت بمانند.

  • بازپخت یا آنیل کردن( Annealing) یک فرآیند عملیات حرارتی است که منجر به تشکیل میکرو ساختار های تعادلی شامل فریت و سمانتیت ولی با توزیع های متفاوت می شوند.
  • از این مفتولهای سفید شده در امور مختلفی استفاده می شود که شامل ساخت توری مش، صفحات سوراخ دار یا مشبک و ساخت وسایلی مانند یخچال و جا رختیهای فلزی هستند.
  • شما می توانید محصولات فولادی مورد نظر خود را از این مجموعه سفارش دهید.
  • این ویژگی سبب شده تا دارای فرم گیری و شکل پذیری آسان و کار کردن با آن راحت باشد.

علم و صنعت به عنوان اولین شرکت انجام کشش استیل در ایران
علم و صنعت به عنوان اولین تولید کننده میلگرد و دیگر محصولات با فرایند کشش استیل، توانسته است تا نام خود را در بین انواع شرکت های مختلف کشور به شهرت برساند. در قسمت قبل به بررسی روش کلی تولید مفتول کشش شده پرداختیم که بخشی از آن در تولید انواع مفتول ها ثابت است. در این قسمت قصد داریم مراحل جزئی که روی کیفیت مفتول موثر خواهند بود را شرح دهیم. این عمل بر روی مفتول سخت صنعتی (آهن) و مفتول پخته شده (
آنیل شده ) صورت می گیرد. در پروسه آنیل کردن که یک درمان حرارتی برای رسیدن به خواص نهایی ماده است ، حرارت دادن باعث رفع معایب کریستالی موجود در فلز گشته و ساختمان کریستالی و خواص مکانیکی اولیه برگشته و ماده در حداقل سطح انرژی قرار می گیرد .