دسته‌ها
اخبار

گواهینامه HSE چیست و شرکت مهندسین مشاور سها آن را اخذ می | elitarchgroup

همچنین رشته‌های ایمنی و محیط زیست ، مدیریت HSE، مهندسی HSE نیز جز مهمترین گرایش‌های رشته مهندسی ایمنی در مقطع کارشناسی مسکن وشهرسازی ارشد می‌باشند. Hse یک رشته مهندسی بین رشته‌ای است که در حوزه‌های مختلف مهندسی صنایع، مکانیک،فیزیک، مهندسی شیمی، فیزیک، مکانیک، عمران، نفت، گاز و مدیریت، متالوژی، رشته مهندسی ایمنی و بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط و محیط زیست کاربرد زیادی دارد. دانشکده در سال ۱۳۸۸ در رشته کارشناسی پیوسته مهندسی بهداشت حرفه‌ای و کارشناسی ارشد ناپیوسته ارگونومی دانشجو پذیرفت. دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ایمنی صنعتی نیز در اواخر سال ۱۳۸۸ به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده و پذیرش دانشجو جهت تحصیل از بهمن‌ماه سال۸۹ انجام شده‌است. بحث بهداشت و ایمنی و محیط زیست از زمان انقلاب صنعتی مطرح شد در آن زمان کارگران بسیاری به دلیل شرایط کاری نامناسب بر اثر حادثه، بیماری و ..

  • این مهندسان در صنایع مختلفی از قبلی نفت و گاز یا واحدهای مدیریت پسماند، شرکت‌های ساخت‌وساز، کارخانه‌های تولیدی یا شرکت‌های مشاوره‌ای کار می‌کنند.
  • اچ اس ای،HSE مخفف کلمات health safety و environment به معنای سلامت، ایمنی و محیط زیست است.
  • نکته مهم دیگر این است که چک‌لیست‌های HSE نظم خاصی را در برنامه‌ریزی و انجام بازرسی لحاظ می‌کنند و وظایف کارکنان را سازماندهی می‌کنند.
  • در این بخش از مقاله به تاریخچه پیدایش HSE و مسیری که در طول تاریخ به سمت حالت فعلی خود پیموده خواهیم پرداخت.
  • از طرفی، باید شرایطی فراهم شود که کارمندان جدیدالورود متناسب با حرفه‌ خود در خصوص ایمنی و بهداشت در محیط اداری آموزش ببینند، تا از بروز خطرات احتمالی پیشگیری شود.
گواهینامه HSE چیست و شرکت مهندسین مشاور سها آن را اخذ می | elitarchgroup

با توجه به بازار کار روبه رشد برای متخصصان HSE ، گذراندن دوره های آموزش HSE می تواند برای متقاضیان ورود به بازار کار نیز دوره ای مفید و موثر به شمار آید . که از مدارک دانشگاهی استفاده کنند و اولویت را به انتخاب این مدارک می‌دهند. مدرک HSE برای مدیران شرکتها یک معیار سنجش خوب از میزان توانایی و حرفه‌ای بودن فرد است.

خطرناک ترین شغل های دنیا

معمولا حقوق کارشناس hse در ادارات دولتی براساس قانون وزارت کار تعیین می‌شود. یکی از مسایل مهمی که هر فرد باید در طول زندگی خود به آن توجه نماید و غفلت از آن خسارات جبران ناپذیری به جای میگذارد و چه بسا سلامت خود و همکاران را به خطر می اندازد و آسیب های فراوانی را به محیط زیست وارد می سازد بهداشت و ایمنی محیط زیست و محیط کار است . بعد از دریافت مدرک HSE می توانید در کارگاه خود کار خود را شروع کنید. اما قبل از شروع به کار باید به فکر مجهز نمودن کارگاه و کارکنان خود باشید. از مهمترین تجهیزاتی که قبل از شروع کار باید آماده شوند تجهیزات ایمنی است.

نوع روزمه‌ای که شما به کارفرما ارائه می‌دهید می‌توان تاثیر زیادی در تصمیم‌گیری وی مبنی‌بر استخدام شما داشته باشد. به همین جهت می‌توانید از رزومه ساز ایران استخدام برای ساخت روزمه خود استفاده کنید تا رزومه‌ای مطابق با استانداردها داشته باشید. در جلسه مصاحبه شغلی شما باید بتوانید کارفرما را قانع کنید که مهارت، دانش و تجربه کافی برای شغل HSE را دارید. به همین جهت حتما باید مهارت‌ها و توانایی‌های مرتبط خود را به خوبی معرفی کنید. امکان استخدام hse در خارج از کشور بخصوص در کشورهای صنعتی و روبه رشد بسیار زیاد است.

۴- عوامل زیان‌آور روانی