دسته‌ها
اخبار

PLC چیست ؟ مزایا و انواع مختلف PLC آکادمی ماهر

Basic چهار ماژول دیجیتال و چهار ماژول آنالوگ می تواند به این مدل از ! PLC داری تعدادی ورودی و تعدادی خروجی است، که ورودیهای آن می توانند سنسورها ، شستی ها و سویچ های برقی باشند و خروجی های آن نیز می توانند لامپ ها ، کنتاکتورها و موتورها و … باشند. از شرکتهای سازنده PLC می توان OMRON ALLEN BRADLEY، SIEMENS HITACHITELEMECANIQUE MITSUBISHI . از این میان PLC های SIEMENS از مقبولیت بیشتری برخودار هستند. 7-عیب یابی مدارات فرمان الکترومکانیکی بسیار سخت است، حال آنکه عیب یابی در مدارات فرمان کنترل شده توسط PLC بسیار به آسانی و با سرعت بیشتری صورت می گیرد. معرفی شرکت راکول و محصولات برند راکول شرکت راکول یکی از تولیدکنندگان محصولات اتوماسیون‌ صنعتی است.

  • می توان قطعه plc موجود در این تابلوها را به عنوان مغر اصلی پروسه معرفی کرد که به کمک cpu خود می تواند برنامه های مختلفی را ذخیره سازی کند.
  • اغلب مینی پی ال سی ها یک صفحه گوچک با تعدادی دکمه دارند که با استفاده از همین صفحه و بدون استفاده از کامپیوتر می توان آن ها را برنامه نویسی کرد.
  • این اطلاعات می توانند دیجیتال یا آنالوگ باشند.اطلاعات طبق برنامه کنترلر پردازش می شود.
  • در این آموزش به مقدماتی در مورد PLC و تاریخچه و مفاهیم اصلی آن می‌پردازیم.
  • از آنجایی که احتمال نقص یا خرابی PLC ها بسیار اندک است، می توان آن را سرمایه گذاری یکباره در نظر گرفت.

به عنوان مثال، اگر قرار باشد روشن و خاموش شدن یک موتور الکتریکی را کنترل کنیم، کافی است یک رله در مسیر منبع تغذیه تا موتور قرار دهیم. حال تصور کنید قرار باشد فقط روشن و خاموش شدن چندین موتور را در یک کارخانه کنترل کنیم. از طرفی، حالا نیاز به رله‌های جدیدی داریم که قبل از روشن شدن موتور، بوبین رله‌های توان را برق‌دار کند. پس از آن، برای کنترل این بوبین‌ها به رله‌های دیگری (رله کنترل) احتیاج است.

plc دلتا، پی ال سی محبوب در ایران + قیمت 1401

سلام.مرررسی درجه ۱ هستید.توی همه سایتهایی که گشتم،سایت شما واقعا مطالب جذابتری در مورد PLC نوشته‌.خیلی جامع و مو شکافانه و با دید مهندسی به ارائه زیبای مطالب پرداختید‌.به امید موفقیت خرید plc زیمنس روزافزون شما عزیزان. لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. بااین‌حال ممکن است سؤالات دیگری نیز در ذهن شما وجود داشته باشد، جواب تمام سؤالات بنیادی و البته یادگیری PLC در دوره آموزش PLC به‌صورت مفصل آورده شده است.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت سپهران ارتباطات اعمار عصر نوین محفوظ می باشد. •وقتی توابع كنترل پیچیده‌تر و تعداد I/O ها خیلی زیاد باشد، جایگزین كردن PLC بسیار كم ‌هزینه‌تر و راحت‌تر خواهد بود. •از آنجاییكه PLC توان بسیار كمی مصرف می‌كند، توان مصرفی بشدت كاهش پیدا خواهد كرد. به کمک آن ها می توان عملیات های سخت و پیچیده را مدیریت کرد. محتوای این مقالات برگرفته از کتاب لوگو 8 تالیف مثلث زرد می باشد. این کتاب دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و هر گونه کپی و نسخه برداری و انتشار مجدد غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.

مزایای استفاده از تابلوهای برق plc در صنایع

PLC چیست ؟ مزایا و انواع مختلف PLC آکادمی ماهر میتوان گفت این دستگاه وسیله‌ای برای اعمال کردن دستورات به ماشین آلات و دریافت بازخورد در مورد وضعیت آنها است. همانطور که در دو تصویر فوق نیز مشاهده می‌کنید، ماژول ورودی دو بخش اصلی دارد. یک بخش تبدیل ولتاژ و یک بخش مدارات منطقی؛ که این دو بخش از یکدیگر ایزوله شده‌اند. CPU شروع به خواندن داده‌ها از ماژول ورودی می‌کند و وضعیت تمام ورودی‌ها را بررسی می‌کند. •ضریب اطمینان و درجه حفاظت این سیستم‌ها بسیار بالا تر از ماشین‌های رله‌ای است.

تعداد ورودی ها و خروجی های این پی ال سی ها از پی ال سی های مینی بیشتر است و برای پروژه های متوسط استفاده می شود. مثلاً در شرکت امرون با نام زِن و در مدل زیمنس به PLC LOGO معروف هستند. اغلب مینی پی ال سی ها یک صفحه گوچک با تعدادی دکمه دارند که با استفاده از همین صفحه و بدون استفاده از کامپیوتر می توان آن ها را برنامه نویسی کرد. تعداد ورودی ها و خروجی های این نوع پی ال سی کم است و برای پروژه های کوچک استفاده می شوند.

این برنامه می‌تواند در منطق لدر باشد و یا با هر زبان برنامه‌نویسی دیگر که مبتنی بر PLC است، باشد. به شما گفته شده است که کاری کنید تا وقتی کلید در حال وصل قرار گرفت، پس از 30 ثانیه لامپ روشن شود. مسلماً در این ساختار سیمی، پیاده سازی چنین چیزی بسیار دشوار است. برنامه نویسی نردبانی، بر این اساس است که آیا جریان برق از یک پله وجود دارد یا نه؛ زمانی که جریان وجود داشته باشد، RLO نتیجه عملیات منطقی را مثبت یا روشن (مقدار 1) نشان می‌دهد.

در اﯾﻦ روش برنامه نویسی، ﻫﺮ ﻋﻤﻞ ﻣﻨﻄﻘﯽ ﺗﻮﺳﻂ ﯾﮏ ﺟﻤﻠﻪ ﯾﺎ ﻋﺒﺎرت ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد. ﻧﮑﺘﻪ مهم در اﯾﻦ روش آن اﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮ دستگاه پی ال سی، ﮐﺪ دﺳﺘﻮرات خاصی دارد. زبان برنامه نویسی STL ﻣانند زﺑﺎن ﺑﯿﺴﯿﮏ ﯾﺎ اﺳﻤﺒﻠﯽ، ﻧﻮﺷﺘﺎری اﺳﺖ.